Sorgum çalı süpürgeleri

Sorgum süpürgelerdeki modellerimizin birçoğu, açık  veya kapalı alanları temizlemek için uygundur; sonuçta kişisel ihtiyaçlara bağlıdır. Bir tek istisna sanayi çalı süpürgesidir; bu tür süpürge sanayide kullanılmaktadır. Birçok değişik üretme ihtimaller vardır: sapı boyama, dikiş iplerinin değişik renkleri, iplerin renklerinde farklı sıralamalar, sapıda delik yaptırma ihtimal, değişik süpürge teli sarma yöntemleri ( spiral şeklinde). Süpürge başlığı çift olabilir (Balkanmodeli), sapı için plastik vida dişi yaptırabilir, vs. En önemli, mümkün oluncaya kadar, her daima müşterimizin isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız. 

Süpürge modelline bağlı olarak, sorgum uzunluğu 30’ den 40 santimetreye kadar değişir. Görünür sapı kısmının uzunluğu 12 santimetreden ( araba çalı süpürgesi), 70 santimetreye (çocuk süpürgesi), 90,100 ve 105 santimetreye kadar değişir ( standart modeller, model „Balkan“ hariç). Süpürgenin ağırlığı da, seçilen modeline göre, 650-700 gramdan, 1400-1500 grama kadar değişebilir. Aynı modelinde,  ufak defek ağırlık farkları mevcüttür; bunun sebebi de tüm süpürgelerin el yapımın olmasıdır.

Özel Modeller

Bazı modeller (çocuk süpürgesi, araba çalı süpürgesi gibi) küçük alanları temizlemek için kullanılmaktadır. Çocuk süpürgesi,  adı dediği gibi, çocuklara göre tasarlanmıştır. 2 yaş üzerindeki çocuklar kullanabilirlerdir. Çocuklarının koordinasyonu geliştirmesine, takım olarak çalışmasına, fiziksel etkinliklere ve doğaya karşı empatiyi geliştirmesine yardımcı olur. Bunlar kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için çok onemli şeylerdir.

Araba çalı süpürgesi söz konusu ise, arabanin üzeründeki kar temizleniyorsa, arabanın boyası hiç bir zarar görmemektedir.

4x dikilmiş çalı süpürgesi

 

5x dikilmiş çalı süpürgesi „Armut“

 

8x dikilmiş çalı süpürgesi

 

2x dikilmiş araba çalı süpürgesi

 

4x dikilmiş „Balkan“ çalı süpürgesi

 

 

4x dikilmiş vida dişili sapı

 

6x dikilmiş çalı süpürgesi

 

5x dikilmiş endüstriyel çalı süpürgesi

 

3x dikilmiş çocuk çalı süpürgesi

 

Bambu çalı süpürgesi

 

5x dikilmiş çalı süpürgesi

 

6x dikilmiş bezli çalı süpürgesi

 

5x d. vida dişili endüstriyel çalı süpürgesi

 

3x d. kırmızı dikiş ile çocuk çalı süpürgesi

 

Huş ağacından yapılan çalı süpürgesi